مقررات و شرایط استفاده از همراه بانک صادرات
مشتري گرامي از اينکه سيستم همراه بانک صادرات را براي انجام امور بانکي خود برگزيده‌ايد سپاسگزاريم.
به منظور استفاده مناسب و ايمن از سيستم همراه بانک صادرات و جلوگيري از هرگونه سوء استفاده احتمالي، رعايت نکات زير الزامي مي باشد:
۱. مشتري مي بايست از امكانات سيستم همراه بانک صادرات مطابق ضوابط و مقررات بانك صادرات ايران استفاده نمايد.
۲. نرم افزار همراه بانک صادرات را تنها از طريق مراجعه به وب سايت اينترنتي بانک صادرات ايران به نشاني www.bsi.irدريافت نموده و بر روي گوشي تلفن همراه خود نصب نمايد.
۳. با مراجعه به يکي از شعب بانک صادرات ايران، نسبت به تکميل فرم فعال سازي همراه بانک اقدام نمايد.
۴. فعال سازي و غيرفعال سازي، يک روز پس از ارائه درخواست متقاضي به شعبه در سيستم اعمال مي‌گردد.
 
توجه: در سيستم همراه بانک صادرات، هر سيم‌کارت تنها قابليت ارتباط با شماره حساب‌هاي يک مشتري (حساب‌هاي داراي يک تعريف مشتري) را دارد. اين بدين معني است که تنها حساب‌هايي که داراي تعريف مشتري اعلام شده توسط مشتري در فرم فعال سازي هستند بر روي سيم‌کارت معرفي شده ، قابل استفاده خواهند بود. چنانچه مشتري بخواهد حساب‌هاي ديگري با تعريف مشتري متفاوت در سيستم ثبت نمايد نياز به سيم‌کارت ديگر و درخواست فعال سازي جداگانه براي آن سيم‌کارت خواهد داشت.
۵. مسئوليت حفظ و مراقبت از کليه رمزهاي بانکي (از قبيل رمز ورود به برنامه، رمز اول و دوم کارت و رمز حساب) که جزء اطلاعات شخصي و محرمانه مي باشند منحصرا بر عهده مشتري بوده و چنانچه مشتري در اثر عدم حفاظت و افشاء نمودن اين گونه اطلاعات مشمول خسارت و زياني گردد، مسئوليتي متوجه بانك نخواهد بود.
توجه: بدليل اينکه رمز مشتري نشانه معتبر بودن کاربر مي باشد بنابراين به هيچ وجه رمزهاي خود را بر روي گوشي تلفن همراه ذخيره ننموده و در اختيار ديگران قرار ندهيد.
۶. مشتري بايد در صورت مفقود شدن يا سرقت گوشي و يا سيم‌کارت تلفن همراه خود، بلافاصله رمز دوم کارت را با استفاده از دستگاه خودپرداز و رمز حساب را با استفاده از سيستم تلفنبانک تغيير دهد.
۷. جهت افزايش ضريب امنيت و کارايي سيستم ، بصورت دوره‌اي نسبت به تغيير رمزهاي خود اقدام نموده و از طريق گزينه بازگشت به تنظيمات اوليه (Return to default settings)، تنظيمات برنامه را به حالت اوليه بازگردانيد.
۸. پيش از واگذاري گوشي تلفن همراه خود ابتدا گزينه بازگشت به تنظيمات اوليه را انتخاب نموده و پس از آن برنامه را از روي گوشي حذف نماييد. با اين کار کليه اطلاعات حساب هاي ثبت شده و نيز پيام‌هاي دريافتي موجود بر روي گوشي از بين مي روند.
۹. پيش از واگذاري سيم‌کارت خود، چنانچه مشتري سيم‌کارت ديگري را جايگزين نمي نمايد بايد حساب‌ها و سرويس‌هاي يکطرفه ثبت نامي در نرم افزار همراه بانک را حذف نموده و با مراجعه به يکي از شعب بانک، درخواست غيرفعال سازي همراه بانک را ارائه نمايد و چنانچه بخواهد از سيم‌کارت جايگزين استفاده نمايد مطابق بند بعدي عمل نمايد.
۱۰. درصورتيکه مشتري بخواهد پس از واگذاري سيم‌کارت، از سيم‌کارت ديگري استفاده نمايد بايد ابتدا با مراجعه به شعبه نسبت به فعال سازي سرويس بر روي سيم‌کارت جديد اقدام نموده و يک روز پس از ارائه درخواست به شعبه و پس از تعويض سيم‌کارت، ابتدا با مراجعه به منوي تنظيمات، گزينه "بازگشت به تنظيمات اوليه" را انتخاب نمايد و پس از آن با استفاده از گزينه‌هاي "انتقال حساب‌ها به سيم‌کارت فعلي" و "انتقال سرويس‌ها به سيم‌کارت فعلي" حساب‌ها و سرويس‌هاي يکطرفه ثبت نامي خود را به سيم‌کارت جديد انتقال دهد.
۱۱. پيام‌هاي دريافتي از اين سيستم که در صندوق پيام‌هاي برنامه قرار مي‌گيرند را پس از خواندن ، حذف نماييد.
۱۲. در مواردي كه بانك بنا به عللي از قبيل وجود مشکلات در شبکه مخابراتي (خارج از كنترل بانک) قادر به ارائه خدمات نباشد مسئوليتي متوجه بانك نخواهد بود.
۱۳. بانك مي تواند هر زمان كه صلاح بداند در شرايط و مقررات خدمات سيستم همراه بانک تغييرات لازم را اعمال نمايد. اين تغييرات به نحو مقتضي به اطلاع مشتريان محترم مي رسد و مشتري پس از آن موظف به رعايت و اجراي آن مي باشد.
۱۴. چنانچه پس از اعمال تغييرات در شرايط و مقررات خدمات سيستم همراه بانک، مشتري همچنان به انجام عمليات خود ادامه دهد، بانك اين گونه تلقي مي نمايد كه تغييرات اعلام شده مورد قبول مشتري قرار گرفته است. در مواردي كه مشتري با تغييرات اعلام شده موافق نباشد مي تواند با مراجعه به شعبه و تکميل و تحويل فرم غيرفعال سازي، درخواست لغو استفاده از سيستم را به بانک ارائه نمايد.
۱۵. در صورت عدم رعايت مقررات و شرايط عمومي و اختصاصي استفاده از سيستم همراه بانک صادرات و همچنين استفاده غير مجاز و يا عدم استفاده از اين سيستم به مدت ۶ ماه، بانک حق دارد که سرويس دهي به وي را متوقف نمايد.
۱۶. بانك مي تواند كليه موضوعات مشكوك و اطلاعات مربوط به اشخاص مظنون به سوء استفاده از سيستم همراه بانک را به مقامات انتظامي ‌و قضائي اعلام نمايد تا تحت پيگرد قانوني قرار گيرند.
۱۷. در صورت بروز هرگونه عمليات غير مجاز بر روي حساب خود، در اسرع وقت نسبت به تغيير رمز دوم کارت و رمز حساب و غيرفعال سازي سيستم اقدام نموده و مراتب را به نزديکترين شعبه بانک صادرات ايران اطلاع دهيد.
۱۸. راهنماي کامل استفاده از سيستم همراه بانک و نيز بخش پاسخ به پرسش‌هاي متداول که بر روي وب سايت اينترنتي بانک صادرات (www.bsi.ir) موجود مي باشد را بطور کامل مطالعه نماييد.
۱۹. عواقب ناشي از عدم رعايت هر يک از موارد بالا بر عهده مشتري بوده و هيچگونه مسئوليتي متوجه بانک نخواهد بود.