راهنمای نصب تنظیمات اولیه و فعال سازی همراه بانک صادرات

 

  راهنمای نصب ، تنظیمات اولیه و فعال سازی همراه بانک

 

۱- مراجعه به وب سايت اينترنتي بانک صادرات ايران به نشاني www.bsi.ir و دريافت فايل نصب نرم افزار و انتقال آن به تلفن همراه از طريق کابل USB.

توجه: فايل برنامه را تنها از سايت اينترنتي ياد شده دريافت نماييد.
۲- نصب فايل دريافتي بر روي گوشي. 
۳- اجراي برنامه و انتخاب زبان برنامه (شکل شماره۱).
 
 شکل شماره (١)
٤- سپس تنظيمات ظاهر برنامه: در اين مرحله مي‌توانيد نحوه نمايش منوهاي برنامه به حالت ليستي يا جدولي تغيير دهيد. اندازه قلم برنامه نيز در چهار اندازه موجود بوده و همچنين استفاده از كيبورد برنامه و يا كيبورد پيش فرض گوشي نيز قابل انتخاب مي‌باشد (شکل شماره ٢).
 
شکل شماره (٢)
٥- تعيين رمز عبور برنامه در مرتبه اول اجرا (شکل شماره ٣). در اين قسمت بايد رمز عبوري بين ٣ تا ٩ رقم تعريف گردد. شايان ذکر است برنامه بصورت خودکار از تعريف رمزهاي ساده ممانعت بعمل مي‌آورد.
 
شکل شماره (٣) 
توجه: در اين سيستم کليه اعداد بايد به زبان انگليسي درج شوند.
توجه: به منظور امنيت بيشتر نسبت به تغيير رمز ورود به برنامه بصورت دوره‌اي اقدام نماييد. براي اين کار گزينه "تغيير رمز ورود به برنامه" را از منوي "تنظيمات" انتخاب نماييد.
وارد نمودن رمز ورود به برنامه پس از هر مرتبه اجراي برنامه اجباري مي‌باشد. پس از وارد کردن رمز عبور ، صحت آن توسط نرم افزار چک شده و در صورت احراز درستي آن ، منوي اصلي برنامه قابل مشاهده خواهد بود. (شکل شماره ٤)
اگر رمز عبور وارد شده اشتباه باشد با پيغام "رمز عبور نامعتبر" مواجه خواهيد شد و چنانچه رمز سه بار متوالي بصورت اشتباه درج گردد ، ورود به نرم افزار مسدود شده و براي رفع مسدودي آن مي بايست نرم افزار حذف و مجدد نصب گردد. همچنين در صورت فراموشي رمز عبور نيز بايد نرم افزار را مجدد نصب نماييد.
 
شکل شماره (٤) 
٦- فعال سازي نرم افزار همراه بانک صادرات :
کليه متقاضيان استفاده از همراه بانک صادرات ، لازم است براي فعال نمودن سرويس‌هاي مالي به يکي از شعب بانک صادرات مراجعه و نسبت به تکميل فرم فعال سازي و برگه مقررات و شرايط عمومي ‌و اختصاصي استفاده از سيستم همراه بانک صادرات اقدام و فرم و برگه تکميل شده را به متصدي شعبه تحويل دهند.
 
يک روز پس از ارائه درخواست به شعبه :
چنانچه کاربر جديد سيستم همراه بانک هستيد از منوي "حساب ها" (شکل شماره ٥) گزينه "ثبت حساب" را انتخاب نماييد. شماره حساب ١٣ رقمي و رمز حساب خود را در کادر مربوطه درج و دکمه ارسال را انتخاب کنيد (شکل شماره ٦). پس از ارسال درخواست ثبت حساب منتظر پاسخ سيستم بمانيد. در صورت صحت اطلاعات درج شده ، حساب شما ثبت مي شود.
توجه: نحوه دريافت رمز حساب در ادامه توضيح داده شده است.

شکل شماره (٥)

 
شکل شماره (٦)​
 
چنانچه کاربر قبلي سيستم هستيد از منوي "حساب ها" گزينه گزينه "بروز رساني اطلاعات حساب‌ها" را انتخاب (شکل شماره ٥) و اطلاعات حساب‌هاي قبلي خود را بر روي گوشي بروز رساني نماييد.
 
نحوه دريافت و تغيير رمز حساب: رمز حساب يک رمز ٤ رقمي است که بين سيستم‌هاي تلفنبانک و همراه بانک مشترک بوده و نحوه دريافت آن بصورت زير مي باشد :
 
دريافت رمز حساب توسط مشتريان داراي سپهر کارت:
 
براي دريافت رمز حساب ابتدا بايد رمز دوم کارت خود را فعال نماييد.
 
به منظور فعال سازي رمز دوم کارت به يکي از دستگاه هاي خودپرداز بانک صادرات ايران مراجعه نموده و با انتخاب منوي عمليات رمز ، گزينه تخصيص رمز دوم کارت را انتخاب و رمز مورد نظر خود را تعريف نماييد (اين رمز بين ٥ تا ١٢ رقم مي باشد). سپس از طريق نرم افزار همراه بانک و با مراجعه به منوي "حساب‌ها" و انتخاب گزينه "دريافت رمز حساب" ، شماره ١٦ رقمي مندرج بر روي کارت سپهر و رمز دوم آن را در کادرهاي مربوطه درج و درخواست خود را ارسال نماييد.
 
توجه: پيام دريافتي حاوي رمز حساب را پس از به خاطر سپردن رمز در اسرع وقت از صندوق پيام‌هاي خود حذف نماييد.
 
توجه: رمز حساب از طريق سيستم تلفنبانک نيز قابل دريافت مي باشد.
 
دريافت رمز حساب توسط افراد فاقد سپهر کارت:
 
با مراجعه به شعب بانک صادرات ، درخواست صدور رمز حساب (تلفنبانک) نماييد.
 
توجه: در صورتيکه رمز حساب خود را فراموش نموده‌ايد مي توانيد به يکي از روش‌هاي فوق رمز جديد دريافت نماييد.
 
تغيير رمز حساب:
 
در صورت تمايل به تغيير رمز حساب مي توانيد با استفاده از گزينه "تغيير رمز حساب" از منوي "حساب‌ها" و درج اطلاعات خواسته شده ، نسبت به تعريف رمز دلخواه خود اقدام نماييد.
 
توجه: تغيير رمز حساب تنها بر روي حساب تعيين شده صورت مي پذيرد و رمز ساير حساب‌ها تغيير نمي يابد. براي تغيير رمز ساير حساب‌ها گزينه "تغيير رمز حساب" را مجدد انتخاب نموده و شماره حساب مورد نظر خود را درج نماييد.
 
توجه: کليه پيامهاي دريافتي از سيستم در منوي "صندوق پيام‌ها" قرار مي‌گيرند. (شکل شماره ٧)
 
شکل شماره (٧)
توجه: به منظور حفظ امنيت بيشتر ، کليه پيام‌هاي دريافتي موجود در صندوق پيام‌ها را پس از خواندن حذف نماييد به خصوص پيام‌هاي حاوي رمز حساب.
 
توجه: از ثبت و نگهداري اطلاعات مربوط به همراه بانک از قبيل رمز ورود به برنامه ، رمز دوم کارت ، رمز حساب و ... بر روي گوشي تلفن همراه خود اکيداً خودداري نماييد.
منوي اصلي برنامه (رجوع به شکل شماره ٤) :در منوي اصلي برنامه "سرويس‌هاي حساب" ، "سرويس‌هاي کارت" ، "سرويس‌هاي چك" ،"ساير سرويس‌ها" "صندوق پيام‌ها" ، "حساب‌ها" ، "تنظيمات" ، "درباره ..." و "خروج" مشاهده مي شوند که در ادامه به توضيح هر يک مي پردازيم.
سرويس‌هاي حساب مجموعه خدماتي است که بر روي حساب‌هاي ثبت شده در سيستم همراه بانک قابل استفاده مي‌باشند. اين خدمات عبارتند از "مانده حساب" ، "صورتحساب" ، "انتقال به حساب خود" ، "انتقال به حساب ديگران"، "انتقال از حساب به كارت" ، "دريافت اطلاعات وام" ، "پرداخت اقساط تسهيلات درون بانكي"، "پرداخت قبض" و "خريد شارژ سيم‌کارت" (شکل شماره ٨).
 
شکل شماره (٨)
 مانده حساب: با استفاده از اين سرويس ، موجودي حساب مورد نظر به شما اعلام مي‌گردد. نحوه استفاده به اين صورت است که از کادر بالايي ، شماره حساب مورد نظر انتخاب و در کادر پايين نيز رمز حساب درج مي‌گردد (شکل شماره ٩).
 
توجه: کادر شماره حساب ، حساب پيش فرض شما را نمايش مي‌دهد. در صورتيکه بيش از يک حساب در سيستم همراه بانک ثبت نموده باشيد و مانده حساب ديگر خود را بخواهيد کافيست کادر شماره حساب را باز نموده و از ليست حساب‌هاي خود ، حساب مورد نظر را برگزينيد.
 
 (شکل شماره ٩)
با ارسال پيام و در صورت صحيح بودن اطلاعات وارد شده پيامي حاوي موجودي حساب مورد نظر دريافت خواهيد نمود.
صورتحساب (سه گردش آخر): با استفاده از اين سرويس ، سه گردش آخر حساب مورد نظر به همراه مانده حساب شما اعلام مي‌گردد. نحوه استفاده مشابه دريافت مانده حساب ‌مي باشد (شکل شماره ١٠)
 
 (شکل شماره ١٠)
انتقال به حساب خود: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود به حساب‌هاي سپهري خود انتقال وجه داشته باشيد. نحوه کاربرد اين قسمت مشابه گزينه هاي قبلي بوده و علاوه بر آن داراي کادرهاي حساب مقصد و مبلغ انتقال مي باشد (شکل شماره ١١). شايان ذکر است حساب مقصد مي تواند يکي از حساب‌هاي ثبت شده شما باشد که در اينصورت نيازي به درج مجدد شماره حساب نبوده و تنها کافيست از منوي باز شونده حساب مورد نظر را انتخاب نماييد و يا يکي از شماره حساب‌هاي شما باشد که آن را ثبت نکرده ايد که مي بايست شماره حساب را در کادر مربوطه درج نماييد.
 
(شکل شماره ١١) 
توجه: منظور از حساب‌هاي يک شخص ، حساب‌هايي مي باشد که داراي تعريف مشتري يکسان هستند.
انتقال به حساب ديگران : با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود به حساب سپهري اشخاص ديگر انتقال وجه داشته باشيد. اين سرويس دو مرحله‌اي مي باشد. در مرحله اول حساب مبدا ، رمز حساب ، حساب مقصد سپهري و مبلغ انتقال مشخص مي‌گردد در اين گزينه نيز حساب مقصد مي تواند يکي از حساب‌هاي سپهري باشد كه قبلاً در بحش تنظيمات آن را تعريف كرده باشيد (شکل شماره ١٢). پس از آن ، سيستم طي پاسخي مبني بر انجام مرحله اول انتقال وجه به همراه مبلغ و نام صاحب حساب مقصد از شما مي خواهد که جهت تکميل عمليات مجددا به گزينه انتقال به حساب ديگران مراجعه نماييد. با مراجعه مجدد به گزينه مذکور (مرحله دوم) ، حساب مبدا و مقصد ، مبلغ انتقال و نيز نام صاحب حساب مقصد به شما اعلام مي‌گردد که در صورت اطمينان از صحت اين موارد و تمايل به تکميل عمل انتقال وجه ، رمز حساب خود را مجدداً وارد نموده و درخواست خود را ارسال نماييد (شکل شماره ١٣). در پاسخ ، سيستم با پيامي شماره حساب‌هاي مبدا و مقصد ، تاريخ انتقال ، مبلغ انتقال، شماره پيگيري و مانده حساب مبدا را به شما اعلام مي نمايد.
<>
 
(شکل شماره ١٢)
 
(شکل شماره ١٣)​
 
 چنانچه پيش از تکميل عمل انتقال ( انجام مرحله دوم ) از انجام آن منصرف شده ايد ، مي توانيد منوي بازگشت را انتخاب نماييد. با اين کار منوي انتقال وجه به حساب ديگران به حالت اوليه باز مي‌گردد.
انتقال از حساب به كارت : با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود به كارت اشخاص ديگر در بانك صادرات انتقال وجه داشته باشيد. اين سرويس دو مرحله‌اي مي باشد. در مرحله اول حساب مبدا ، رمز حساب ، شماره كارت مقصد و مبلغ انتقال مشخص مي‌گردد در اين گزينه نيز كارت مقصد مي تواند يکي از كارت‌هايي باشد كه قبلاً در بحش تنظيمات آن را تعريف كرده‌ايد (شکل شماره ١٤). پس از آن ، سيستم طي پاسخي مبني بر انجام مرحله اول انتقال وجه به همراه مبلغ و نام صاحب حساب مقصد از شما مي خواهد که جهت تکميل عمليات مجددا به گزينه انتقال از حساب به كارت مراجعه نماييد. با مراجعه مجدد به گزينه مذکور (مرحله دوم) ، حساب مبدا و كارت مقصد ، مبلغ انتقال و نيز نام صاحب كارت مقصد به شما اعلام مي‌گردد که در صورت اطمينان از صحت اين موارد و تمايل به تکميل عمل انتقال وجه ، رمز حساب خود را مجدداً وارد نموده و درخواست خود را ارسال نماييد (شکل شماره ١٥). در پاسخ ، سيستم با پيامي شماره حساب‌ مبدا و شماره كارت مقصد ، تاريخ انتقال ، مبلغ انتقال، شماره پيگيري و مانده حساب مبدا را به شما اعلام مي نمايد.
<><> 
(شکل شماره ١٤)
 
(شکل شماره ١٥)​
 

دريافت اطلاعات وام : با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود اطلاعات مربوط به تسهيلات دريافتي خود از بانك صادرات را مشاهده نماييد. در اين گزينه نيز شماره تسهيلات مي تواند يکي از تسهيلات سپهري باشد كه قبلاً در بحش تنظيمات آن را تعريف كرده‌ايد و يا اينكه شماره تسهيلات را وارد نماييد. (شکل شماره ١٦).

 
(شکل شماره ١٦)
پرداخت اقساط تسهيلات درون بانكي: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود اقساط تسهيلات دريافتي خود از بانک‌ صادرات را پرداخت نماييد. در مرحله اول شماره تسهيلات، شماره حسابي كه بايد مبلغ تسهيلات از آن برداشت شود و رمز حساب را ارسال نموده (شکل شماره ١٧) و در پاسخ نيز اطلاعات مربوط به تسهيلات را مشاهده نماييد كه در صورت تاييد، مبلغ تسهيلات و همچنين رمز حساب را وارد نموده و ارسال مي‌نماييد (شکل شماره ١٨).
<><> 
(شکل شماره ١٧)
 
 (شکل شماره ١٨)​
 
 پرداخت قبض: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود قبوض خدماتي ( آب ، برق ، گاز ، تلفن ثابت و همراه و ... ) داراي شناسه هاي قبض و پرداخت را پرداخت نماييد. اين سرويس دو مرحله‌اي مي باشد. در مرحله اول حسابي که مي خواهيد پرداخت از طريق آن صورت پذيرد را انتخاب و شناسه قبض و پرداخت را در کادر مرتبط درج نموده و درخواست را ارسال کنيد (شکل شماره ١٩).
پس از آن ، سيستم طي پيامي انجام مرحله اول پرداخت قبض و نياز به مراجعه مجدد به گزينه مذکور جهت تکميل عمل پرداخت را اعلام مي‌نمايد. با مراجعه مجدد به گزينه پرداخت قبض (مرحله دوم) ، نوع و مبلغ قبض شناسايي شده قابل مشاهده مي باشد که در صورت صحت قبض و براي پرداخت نهايي رمز حساب را در کادر مربوط درج و درخواست را ارسال نماييد (شکل شماره ٢٠)
<><> 
 
(شکل شماره ١٩)
 
 
(شکل شماره ٢٠)​
 
در پاسخ ، سيستم با پيامي نوع و مبلغ قبض پرداختي ، تاريخ پرداخت و شماره پيگيري را به همراه شناسه قبض و پرداخت اعلام مي نمايد.
چنانچه پيش از تکميل پرداخت قبض ( انجام مرحله دوم )  از پرداخت آن منصرف شده ايد ، مي توانيد منوي بازگشت را انتخاب نماييد. با اين کار منوي پرداخت قبض به حالت اوليه باز مي‌گردد.
خريد شارژ سيم کارت اعتباري : با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود براي سيم‌کارت اعتباري خود شار خريداري نماييد. براي اين کار به ترتيب نوع سيم‌کارت ، مبلغ شارژ ، شماره حسابي که وجه شارژ خريداري شده را از آن مي پردازيد و رمز حساب را در کادرهاي مربوطه درج و درخواست را ارسال نماييد و سيستم نيز طي پيامي نوع ، مبلغ ، شماره سريال و رمز شارژ خريداري شده را به همراه شماره پيگيري اعلام مي‌نمايد (شکل شماره ٢١).
 
(شکل شماره ٢١)
با درج رمز شارژ اعلام شده در گوشي تلفن همراه مطابق با دستورالعمل شارژ اپراتور مربوطه ، سيم‌کارت شما شارژ مي‌گردد. چنانچه با انجام اين موارد سيم‌کارت شارژ نگرديد ، با مرکز امداد مشتريان اپراتور سيم‌کارت خود تماس حاصل فرماييد ( ٠٩٩٩٠ براي سيم‌کارت‌هاي اعتباري همراه اول و ٧٠٠ يا ٠٩٣٧٧٠٠٠٠٠٠ براي سيم‌کارت‌هاي اعتباري ايرانسل ).
سرويس‌هاي کارت مجموعه خدماتي است که بر روي کارت‌هاي بانک صادرات قابل استفاده مي باشند. اين خدمات عبارتند از "مانده کارت " ، "صورتحساب کارت " ، "پرداخت قبض" ، "خريد شارژ سيم کارت" ،"اعلام مفقودي کارت" و "ليست حساب‌هاي متصل به كارت"  (شکل شماره ٢٢).
 
(شکل شماره ٢٢)
شايان ذكر است در سرويس‌هاي اين بخش مي‌توانيد يكي از كارتهايي را كه قبلاً در بخش تنظيمات تعريف كرده‌ايد انتخاب ‌نماييد و يا در كادر دوم شماره كارت را درج ‌نماييد .
مانده کارت: با استفاده از اين سرويس ، مانده کارت شتابي مورد نظرتان به شما اعلام مي‌گردد. بدين منظور ابتدا شماره کارت و در کادر پايين رمز دوم کارت را درج و سپس درخواست خود را ارسال نماييد.
صورتحساب کارت: با استفاده از اين سرويس ، سه گردش آخر كارت مورد نظرتان به شما اعلام مي‌گردد. بدين منظور ابتدا شماره کارت و در کادر پايين رمز دوم کارت را درج و سپس درخواست خود را ارسال نماييد.
پرداخت قبض : اين سرويس مشابه سرويس پرداخت قبض از طريق حساب مي باشد با اين تفاوت که به جاي انتخاب حساب ، شماره کارت و به جاي رمز حساب ، رمز دوم کارت در کادرهاي مربوطه درج مي‌گردد. وجه قبض از حساب پيش فرض متصل به کارت کسر شده و قبض پرداخت مي‌گردد.
توجه : سرويس پرداخت قبض از طريق کارت نيز مانند سرويس پرداخت قبض از طريق حساب ، دو مرحله‌اي مي‌باشد و پس از انجام مرحله اول و جهت تکميل پرداخت بايد مجددا به همان گزينه مراجعه شود.
خريد شارژ سيم کارت : اين سرويس مشابه سرويس خريد شارژ  از طريق حساب مي باشد با اين تفاوت که به جاي انتخاب حساب ، شماره کارت و به جاي رمز حساب ، رمز دوم کارت در کادرهاي مربوطه درج مي‌گردد. وجه شارژ خريداري شده از حساب پيش فرض متصل به کارت کسر مي‌گردد.
اعلام مفقودي کارت : در صورت مفقود شدن و يا به سرقت رفتن کارت سپهر خود مي توانيد با استفاده از اين گزينه کارت خود را مسدود نماييد.
ليست حساب‌هاي متصل به كارت : با استفاده از اين سرويس ، قادر خواهيد بود ليست حسابهاي متصل به كارت بانك صادرات را دريافت نماييد .
 
سرويس‌هاي چك مجموعه خدماتي است که بر روي چك‌هاي بانک صادرات قابل استفاده مي باشند. اين خدمات عبارتند از "استعلام چك " و "تعيين مبلغ چك"  (شکل شماره ٢٣).
 
(شکل شماره ٢٣) 
استعلام چک: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود از آخرين وضعيت چک صادره خود مطلع شويد. نحوه کاربرد اين گزينه نيز مانند گزينه هاي قبلي بوده و تنها تفاوت آن کادر شماره چک مي‌باشد که در آن شماره سريال چک مورد نظر بطور کامل و بدون در نظر گرفتن علامت / درج مي‌گردد. بعنوان نمونه سريال چک به شماره ٥٧٤٦٣٤/٢٩٢ بصورت ٢٩٢٥٧٤٦٣٤ درج مي شود. (شکل شماره ٢٤).
 
(شکل شماره ٢٤)
توجه: در صورتيکه در اين سيستم حساب جاري ثبت نکرده باشيد پس از انتخاب اين گزينه با پيام "حساب جاري ثبت نشده است" مواجه خواهيد شد.
 
عيين مبلغ چک : با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود نسبت به تعيين و ثبت مبلغ چک صادره خود اقدام نماييد. نحوه کاربرد اين گزينه مانند استعلام چک مي‌باشد. (شکل شماره ٢٥).
 
(شکل شماره ٢٥)
توجه: در صورتيکه در اين سيستم حساب جاري ثبت نکرده باشيد پس از انتخاب اين گزينه با پيام "حساب جاري ثبت نشده است" مواجه خواهيد شد.
 
ساير سرويس‌ها شامل خدمات "اطلاعات سه شارژ آخر" ،"اطلاعات سه شارژ آخر" ، "نرخ ارز" ، "بررسي نسخه" و " دريافت آخرين پاسخ " مي باشد (شکل شماره ٢٦ )
 
(شکل شماره ٢٦) 
 
اطلاعات سه شارژ آخر: چنانچه وجه شارژ خريداري شده از حساب شما کسر گردد ولي پيام حاوي رمز شارژ را دريافت ننماييد و يا رمز خود را فراموش نماييد ، با استفاده از اين گزينه مي توانيد رمز سه شارژ آخر خريداري شده از طريق سيم کارت فعلي خود را دريافت نماييد. 
نرخ ارز : با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود از نرخ ارز ساير کشورها اطلاع پيدا نماييد. براي اين منظور مي توانيد کد ارز مورد نظر را در کادر مربوطه درج و درخواست خود را ارسال نماييد.
بررسي نسخه : با استفاده از اين گزينه مي توانيد بروز بودن نسخه همراه بانک مورد استفاده خود را بررسي نموده و در صورتيکه نسخه شما آخرين نسخه انتشار يافته نباشد ، مي توانيد با مراجعه به وب سايت اينترنتي بانک صادرات ايران نسبت به دريافت نسخه جديد اقدام نماييد.
دريافت آخرين پاسخ : با استفاده از اين گزينه مي توانيد آخرين پيامي را كه سيستم همراه بانك براي شما ارسال نموده است مجدداً دريافت نماييد .
صندوق پيام‌ها فضايي است که پاسخ درخواست‌هاي ارسالي شما در آن قرار مي‌گيرند (رجوع به شکل شماره ٦). در اين قسمت شما مي توانيد متن پيام‌ها را ملاحظه نموده و در صورت تمايل نسبت به حذف هر يک از آنها اقدام نماييد. چنانچه بخواهيد تمامي پيام‌هاي موجود در صندوق پيام‌ها را بصورت يکجا حذف کنيد ، مي توانيد از گزينه "خالي کردن صندوق پيام‌ها" موجود در منوي "تنظيمات" استفاده نماييد.
حساب‌ها مجموعه ابزاري است که از طريق آنها مي توان بر روي حساب‌هاي خود مديريت نمود و شامل گزينه هاي "بروز رساني اطلاعات حساب‌ها" ، "ثبت حساب" ، "حذف حساب" ، "انتقال حساب‌ها به سيم کارت فعلي" ، "تعيين حساب پيش فرض" ، "شناسه شبا" ، "دريافت رمز حساب" و "تغيير رمز حساب" مي باشد (رجوع به شکل شماره ٣).
 بروز رساني اطلاعات حساب‌ها: به منظور بروز رساني اطلاعات حساب‌هاي خود بر روي گوشي تلفن همراه اين گزينه را انتخاب نماييد. بيشترين کاربرد اين گزينه در زمان نصب مجدد و يا نصب نسخه جديد نرم افزار مي‌باشد.
 ثبت حساب: به منظور ثبت حساب خود اين گزينه را انتخاب نماييد. بخش بالايي محل وارد کردن شماره حساب (که ١٣ رقمي مي‌باشد) و کادر پايين نيز محل درج رمز حساب مي‌باشد (رجوع به شکل شماره ٤). با ارسال پيام و در صورت صحيح بودن اطلاعات وارد شده پيامي حاوي موفقيت آميز بودن ثبت نام دريافت خواهيد کرد.
 حذف حساب: به منظور حذف هر يک از حساب‌هاي خود از سيستم کافيست با ورود به اين منو و انتخاب حساب مورد نظر از کادر شماره حساب درخواست خود را ارسال نماييد.
تذکر : چنانچه حسابي را از سيستم حذف نماييد ، سرويس‌هاي يکطرفه فعال روي آن حساب حذف نمي‌شوند و در صورتيکه خواهان حذف اين سرويس‌ها مي باشيد از گزينه "حذف سرويس يکطرفه" در منوي "سرويس‌هاي يکطرفه" استفاده نماييد.
• انتقال حساب‌ها به سيم‌کارت فعلي : درصورتيکه مايل باشيد اطلاعات حساب‌هاي ثبت شده خود را به سيم‌کارت ديگري انتقال دهيد بايد ابتدا براي فعال نمودن سرويس‌هاي مالي بر روي سيم‌کارت جديد به يکي از شعب بانک مراجعه و درخواست خود را ارائه نماييد (تکميل فرم براي شماره جديد). سپس سيم‌کارت جديد را در گوشي قرار داده و گزينه "بازگشت به تنظيمات اوليه" را از منوي "تنظيمات" انتخاب نماييد. پس از آن با استفاده از گزينه "انتقال حسابها به سيم‌کارت فعلي" حساب‌هاي خود را به سيم‌کارت جديد منتقل نماييد (شکل شماره ٢٧). 
  
(شکل شماره ٢٧) 
 • گزينه پنجم "تعيين حساب پيش فرض" : با ورود به اين منو شماره حساب پيش فرض فعلي نمايش داده مي‌شود. حساب پيش فرض حسابي است که در کادر شماره حساب تمامي سرويس‌هاي سيستم ، بدون نياز به انتخاب ، در دسترس مي باشد. به منظور تغيير حساب پيش فرض کافيست کادر شماره حساب را باز نموده ، از ليست حساب‌هاي خود ، حساب مورد نظر را برگزيده و درخواست خود را ارسال نماييد (شکل شماره ٢٨).  
 
(شکل شماره ٢٨) 
• گزينه ششم "شناسه شبا" : با استفاده از اين گزينه مي توانيد شناسه شباي حساب سپهري مورد نظر خود را بدست آوريد. شايان ذکر مي باشد اين گزينه تنها مختص ارائه شناسه شبا به حساب‌هاي بانک صادرات بوده و جهت دريافت شناسه شباي حسابي متعلق به ساير بانک‌ها مي‌بايست به يکي از درگاه هاي بانک مربوطه مراجعه نماييد.
• گزينه هفتم "دريافت رمز حساب" : با اين گزينه دارندگان سپهر کارت صادرات مي توانند رمز هر يک از حساب‌هاي متصل به کارت خود را دريافت نمايند. براي اين کار ،‌ شماره حساب مورد نظر ، شماره کارت سپهر و رمز دوم آن را در کادرهاي مربوطه درج و درخواست خود را ارسال فرماييد (شکل شماره ٢٩).
 
(شکل شماره ٢٩)  
• گزينه هشتم "تغيير رمز حساب": با استفاده از اين گزينه مي توانيد رمز حساب خود را تغيير داده و رمز حساب دلخواه خود را در سيستم تعريف نماييد. براي اين کار ، حساب مورد نظر خود را از کادر بالا انتخاب نموده و رمز حساب قبلي آن و نيز رمز جديد و تکرار آن را در کادرهاي مربوطه درج و درخواست خود را ارسال نماييد (شکل شماره ٣٠).   
 
 (شکل شماره ٣٠)
توجه داشته باشيد اين تغيير تنها بر روي حساب انتخاب شده اعمال مي‌گردد.
تنظيمات شامل گزينه هاي "انتخاب زبان" ، "تغيير رمز عبور برنامه" ،"حساب‌هاي پركاربرد" ،"كارت‌هاي پركاربرد"،"تسهيلات پركاربرد"،  "بازگشت به تنظيمات اوليه" ، "تنظيمات ظاهر برنامه" ،"تغيير رنگ‌ها" و "خالي کردن صندوق پيام‌ها" مي باشد (شکل شماره ٣١).
 
(شکل شماره ٣١) 
گزينه اول "انتخاب زبان" : اين گزينه پيش از اين و در قسمت مراحل نصب ، فعال سازي و استفاده از سيستم همراه بانک صادرات توضيح داده شده است.
گزينه دوم "تغيير رمز عبور برنامه" : با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد رمز ورود به برنامه را تغيير دهيد .
توجه : بطور متناوب نسبت به تغيير رمز عبور برنامه اقدام نموده و بدينوسيله امکان افشاء آن و سو استفاده احتمالي را به حداقل برسانيد.
گزينه سوم " حساب‌هاي پركاربرد " : با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد شماره حساب‌هاي سپهري را كه استفاده زيادي از آنها داريد براي يك بار تعريف نموده و در سرويس‌هايي كه نياز به اطلاعات حساب مقصد داريد از آن استفاده نماييد .
گزينه چهارم " كارت‌هاي پركاربرد " : با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد شماره كارت‌هايي را كه استفاده زيادي از آنها داريد براي يك بار تعريف نموده و در سرويس‌هايي كه نياز به اطلاعات كارت مقصد داريد از آن استفاده نماييد .
گزينه پنجم " تسهيلات پركاربرد " : با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد شماره تسهيلاتي را كه استفاده زيادي از آنها داريد براي يك بار تعريف نموده و در سرويس‌ پرداخت اقساط تسهيلات درون بانكي از آن استفاده نماييد .
گزينه ششم "بازگشت به تنظيمات اوليه" : با استفاده از اين گزينه اطلاعات حساب‌ها و سرويس‌هاي ثبت نامي و همچنين کليه پيام‌هاي دريافتي موجود در صندوق پيام‌ها از گوشي شما حذف مي‌گردند. بيشترين کاربرد اين گزينه در زمان تعويض سيم‌کارت مي باشد.
گزينه هفتم "تنظيمات ظاهر برنامه" : از طريق اين گزينه مي‌توانيد نحوه نمايش منوهاي برنامه به حالت ليستي يا جدولي تغيير دهيد. همچنين اندازه قلم برنامه نيز در چهار اندازه متفاوت قابل انتخاب مي‌باشد.
گزينه هشتم "تغيير رنگ‌ها" : با استفاده از اين گزينه مي توانيد رنگ‌هاي مربوط به برنامه را تغيير دهيد .
گزينه نهم "خالي کردن صندوق پيام‌ها" : با استفاده از اين گزينه مي توانيد کليه پيام‌هاي موجود در صندوق پيام‌هاي خود را بصورت يکجا حذف نماييد.
منوي درباره ... شامل اطلاعاتي از قبيل شماره نسخه و تاريخ انتشار آن مي باشد.
آخرين منوي اصلي برنامه منوي "خروج" مي باشد که با انتخاب آن اجراي برنامه خاتمه مي يابد.
خواهشمند است هرگونه پيشنهاد و انتقاد خود را در زمينه سيستم همراه بانک صادرات ، به آدرس پست الکترونيک mobile@bsi.ir ارسال نماييد.
 دریافت نرم افزار
تمامی حقوق این پایگاه اطلاع رسانی محفوظ و متعلق به بانک صادرات ایران می باشد.
All right reserved. Copyright © 2014 by Bank Saderat Iran