راهنمای نصب ، تنظیمات اولیه و فعال سازی همراه بانک
مشتري گرامي از اينکه سيستم همراه بانک صادرات را براي انجام امور بانکي خود برگزيده‌ايد سپاسگزاريم.

به منظور استفاده مناسب و ايمن از سيستم همراه بانک صادرات و جلوگيري از هرگونه سوء استفاده احتمالي ، رعايت نکات زير الزامي مي باشد :
1.مشتري مي بايست از امكانات سيستم همراه بانک صادرات مطابق ضوابط و مقررات بانك صادرات ايران استفاده نمايد.
2.نرم افزار همراه بانک صادرات را تنها از طريق مراجعه به وب سايت اينترنتي بانک صادرات ايران به نشاني www.bsi.ir دريافت نموده و بر روي گوشي تلفن همراه خود نصب نمايد.
3.با مراجعه به يکي از شعب بانک صادرات ايران ، نسبت به تکميل فرم فعال سازي همراه بانک اقدام نمايد.
4.فعال سازي و غيرفعال سازي ، يک روز پس از ارائه درخواست متقاضي به شعبه در سيستم اعمال مي‌گردد.
 
توجه : در سيستم همراه بانک صادرات ، هر سيم‌کارت تنها قابليت ارتباط با شماره حساب‌هاي يک مشتري (حساب‌هاي داراي يک تعريف مشتري) را دارد. اين بدين معني است که تنها حساب‌هايي که داراي تعريف مشتري اعلام شده توسط مشتري در فرم فعال سازي هستند بر روي سيم‌کارت معرفي شده ، قابل استفاده خواهند بود. چنانچه مشتري بخواهد حساب‌هاي ديگري با تعريف مشتري متفاوت در سيستم ثبت نمايد نياز به سيم‌کارت ديگر و درخواست فعال سازي جداگانه براي آن سيم‌کارت خواهد داشت.
5.مسئوليت حفظ و مراقبت از کليه رمزهاي بانکي ( از قبيل رمز ورود به برنامه ، رمز اول و دوم کارت و رمز حساب ) که جزء اطلاعات شخصي و محرمانه مي باشند منحصرا بر عهده مشتري بوده و چنانچه مشتري در اثر عدم حفاظت و افشاء نمودن اين گونه اطلاعات مشمول خسارت و زياني گردد ، مسئوليتي متوجه بانك نخواهد بود.
توجه : بدليل اينکه رمز مشتري نشانه معتبر بودن کاربر مي باشد بنابراين به هيچ وجه رمزهاي خود را بر روي گوشي تلفن همراه ذخيره ننموده و در اختيار ديگران قرار ندهيد.
6.مشتري بايد در صورت مفقود شدن يا سرقت گوشي و يا سيم‌کارت تلفن همراه خود ، بلافاصله رمز دوم کارت را با استفاده از دستگاه خودپرداز و رمز حساب را با استفاده از سيستم تلفنبانک تغيير دهد.
7.جهت افزايش ضريب امنيت و کارايي سيستم ، بصورت دوره‌اي نسبت به تغيير رمزهاي خود اقدام نموده و از طريق گزينه بازگشت به تنظيمات اوليه (Return to default settings) ، تنظيمات برنامه را به حالت اوليه بازگردانيد.
8.پيش از واگذاري گوشي تلفن همراه خود ابتدا گزينه بازگشت به تنظيمات اوليه را انتخاب نموده و پس از آن برنامه را از روي گوشي حذف نماييد. با اين کار کليه اطلاعات حساب هاي ثبت شده و نيز پيام‌هاي دريافتي موجود بر روي گوشي از بين مي روند.
 
9.پيش از واگذاري سيم‌کارت خود ، چنانچه مشتري سيم‌کارت ديگري را جايگزين نمي نمايد بايد حساب‌ها و سرويس‌هاي يکطرفه ثبت نامي در نرم افزار همراه بانک را حذف نموده و با مراجعه به يکي از شعب بانک ، درخواست غيرفعال سازي همراه بانک را ارائه نمايد و چنانچه بخواهد از سيم‌کارت جايگزين استفاده نمايد مطابق بند بعدي عمل نمايد.
10.درصورتيکه مشتري بخواهد پس از واگذاري سيم‌کارت ، از سيم‌کارت ديگري استفاده نمايد بايد ابتدا با مراجعه به شعبه نسبت به فعال سازي سرويس بر روي سيم‌کارت جديد اقدام نموده و يک روز پس از ارائه درخواست به شعبه و پس از تعويض سيم‌کارت ، ابتدا با مراجعه به منوي تنظيمات ، گزينه "بازگشت به تنظيمات اوليه" را انتخاب نمايد و پس از آن با استفاده از گزينه‌هاي "انتقال حساب‌ها به سيم‌کارت فعلي" و "انتقال سرويس‌ها به سيم‌کارت فعلي" حساب‌ها و سرويس‌هاي يکطرفه ثبت نامي خود را به سيم‌کارت جديد انتقال دهد.
11.پيام‌هاي دريافتي از اين سيستم که در صندوق پيام‌هاي برنامه قرار مي‌گيرند را پس از خواندن ، حذف نماييد.
12.در مواردي كه بانك بنا به عللي از قبيل وجود مشکلات در شبکه مخابراتي ( خارج از كنترل بانک ) قادر به ارائه خدمات نباشد مسئوليتي متوجه بانك نخواهد بود.
13.بانك مي تواند هر زمان كه صلاح بداند در شرايط و مقررات خدمات سيستم همراه بانک تغييرات لازم را اعمال نمايد. اين تغييرات به نحو مقتضي به اطلاع مشتريان محترم مي رسد و مشتري پس از آن موظف به رعايت و اجراي آن مي باشد.
14.چنانچه پس از اعمال تغييرات در شرايط و مقررات خدمات سيستم همراه بانک ، مشتري همچنان به انجام عمليات خود ادامه دهد ، بانك اين گونه تلقي مي نمايد كه تغييرات اعلام شده مورد قبول مشتري قرار گرفته است. در مواردي كه مشتري با تغييرات اعلام شده موافق نباشد مي تواند با مراجعه به شعبه و تکميل و تحويل فرم غيرفعال سازي ، درخواست لغو استفاده از سيستم را به بانک ارائه نمايد.
15.در صورت عدم رعايت مقررات و شرايط عمومي و اختصاصي استفاده از سيستم همراه بانک صادرات و همچنين استفاده غير مجاز و يا عدم استفاده از اين سيستم بمدت 6 ماه ، بانک حق دارد که سرويس دهي به وي را متوقف نمايد.
16.بانك مي تواند كليه موضوعات مشكوك و اطلاعات مربوط به اشخاص مظنون به سوء استفاده از سيستم همراه بانک را به مقامات انتظامي ‌و قضائي اعلام نمايد تا تحت پيگرد قانوني قرار گيرند.
17.در صورت بروز هرگونه عمليات غير مجاز بر روي حساب خود ، در اسرع وقت نسبت به تغيير رمز دوم کارت و رمز حساب و غيرفعال سازي سيستم اقدام نموده و مراتب را به نزديکترين شعبه بانک صادرات ايران اطلاع دهيد.
18.راهنماي کامل استفاده از سيستم همراه بانک و نيز بخش پاسخ به پرسش‌هاي متداول که بر روي وب سايت اينترنتي بانک صادرات ( www.bsi.ir ) موجود مي باشد را بطور کامل مطالعه نماييد.
19.عواقب ناشي از عدم رعايت هر يک از موارد بالا بر عهده مشتري بوده و هيچگونه مسئوليتي متوجه بانک نخواهد بود.
 

 

 

 

 
مراحل نصب ، فعال سازي و استفاده از سيستم همراه بانک صادرات :
 
1-مراجعه به وب سايت اينترنتي بانک صادرات ايران به نشاني www.bsi.ir و دريافت فايل نصب نرم افزار و انتقال آن به تلفن همراه.
 
توجه : فايل برنامه را تنها از وب سايت اينترنتي ياد شده دريافت نماييد.
 
2-نصب فايل دريافتي بر روي گوشي.
 
3-اجراي برنامه و تعيين رمز عبور برنامه در مرتبه اول اجرا. در اين قسمت بايد رمز عبوري شامل حروف و اعداد انگليسي و حداقل 8 رقم تعريف گردد. شايان ذکر است برنامه بصورت خودکار از تعريف رمزهاي ساده ممانعت بعمل مي‌آورد.
 
ImageHelp1.png 
 
 
 
 
 
توجه : در اين سيستم کليه اعداد بايد به زبان انگليسي درج شوند.
توجه : به منظور امنيت بيشتر نسبت به تغيير رمز ورود به برنامه بصورت دوره‌اي اقدام نماييد. براي اين کار گزينه "تغيير رمز نرم افزار" را از منوي "تنظيمات" انتخاب نماييد.
 
وارد نمودن رمز ورود به برنامه پس از هر مرتبه اجراي برنامه اجباري مي‌باشد. پس از وارد کردن رمز عبور، صحت آن توسط نرم افزار چک شده و در صورت احراز درستي آن، منوي اصلي برنامه قابل مشاهده خواهد بود.
اگر رمز عبور وارد شده اشتباه باشد با پيغام "رمز عبور نامعتبر" مواجه خواهيد شد و چنانچه رمز سه بار متوالي بصورت اشتباه درج گردد، ورود به نرم افزار مسدود شده و براي رفع مسدودي آن مي بايست نرم افزار حذف و مجدد نصب گردد. همچنين در صورت فراموشي رمز عبور نيز بايد نرم افزار را مجدد نصب نماييد.
 
4-فعال سازي نرم افزار همراه بانک صادرات :
کليه متقاضيان استفاده از همراه بانک صادرات، لازم است براي فعال نمودن سرويس‌هاي مالي به يکي از شعب بانک صادرات مراجعه و نسبت به تکميل فرم فعال سازي و برگه مقررات و شرايط عمومي ‌و اختصاصي استفاده از سيستم همراه بانک صادرات اقدام و فرم و برگه تکميل شده را به متصدي شعبه تحويل دهند.
 
 
يک روز پس از ارائه درخواست به شعبه :
چنانچه کاربر جديد سيستم همراه بانک هستيد از منوي "مديريت حساب"  و سپس "ليست حسابها" "گزينه "اضافه کردن حساب" را انتخاب نماييد. شماره حساب 13 رقمي و رمز حساب خود را در کادر مربوطه درج و دکمه ارسال را انتخاب کنيد. پس از ارسال درخواست ثبت حساب منتظر پاسخ سيستم بمانيد. در صورت صحت اطلاعات درج شده، حساب شما ثبت مي شود.
توجه : نحوه دريافت رمز حساب در ادامه توضيح داده شده است.
چنانچه کاربر قبلي سيستم هستيد از منوي "مديريت حساب" گزينه "بروز رساني اطلاعات حساب‌" را انتخاب و اطلاعات حساب‌هاي قبلي خود را بر روي گوشي بروز رساني نماييد.
نحوه دريافت و تغيير رمز حساب : رمز حساب يک رمز 4 رقمي است که بين سيستم‌هاي تلفنبانک و همراه بانک مشترک بوده و نحوه دريافت آن بصورت زير مي باشد :
دريافت رمز حساب توسط مشتريان داراي سپهر کارت :
براي دريافت رمز حساب ابتدا بايد رمز دوم کارت خود را فعال نماييد.
به منظور فعال سازي رمز دوم کارت به يکي از دستگاه هاي خودپرداز بانک صادرات ايران مراجعه نموده و با انتخاب منوي عمليات رمز ، گزينه تخصيص رمز دوم کارت را انتخاب و رمز مورد نظر خود را تعريف نماييد ( اين رمز بين 5 تا 12 رقم مي باشد ). سپس از طريق نرم افزار همراه بانک و با مراجعه به منوي "مديريت حساب" و انتخاب گزينه "دريافت رمز حساب" ، شماره حساب، شماره 16 رقمي مندرج بر روي کارت سپهر و رمز دوم آن را در کادرهاي مربوطه درج و درخواست خود را ارسال نماييد.
ImageHelp2.png 
 
توجه : پيام دريافتي حاوي رمز حساب را پس از به خاطر سپردن رمز در اسرع وقت از صندوق پيام‌هاي خود حذف نماييد.
توجه : رمز حساب از طريق سيستم تلفنبانک نيز قابل دريافت مي باشد.
دريافت رمز حساب توسط افراد فاقد سپهر کارت :
با مراجعه به شعب بانک صادرات ، درخواست صدور رمز حساب (تلفنبانک) نماييد.
توجه : در صورتيکه رمز حساب خود را فراموش نموده‌ايد مي توانيد به يکي از روش‌هاي فوق رمز جديد دريافت نماييد.
تغيير رمز حساب :
در صورت تمايل به تغيير رمز حساب مي توانيد با استفاده از گزينه "مديريت حساب" از گزينه " تغيير رمز حساب " و درج اطلاعات خواسته شده، نسبت به تعريف رمز دلخواه خود اقدام نماييد.
توجه : تغيير رمز حساب تنها بر روي حساب تعيين شده صورت مي پذيرد و رمز ساير حساب‌ها تغيير نمي يابد. براي تغيير رمز ساير حساب‌ها گزينه "تغيير رمز حساب" را مجدد انتخاب نموده و شماره حساب مورد نظر خود را درج نماييد.
توجه : کليه پيامهاي دريافتي از سيستم در منوي "صندوق پيام‌ها" قرار مي‌گيرند.
توجه : به منظور حفظ امنيت بيشتر، کليه پيام‌هاي دريافتي موجود در صندوق پيام‌ها را پس از خواندن حذف نماييد به خصوص پيام‌هاي حاوي رمز حساب.
توجه : از ثبت و نگهداري اطلاعات مربوط به همراه بانک از قبيل رمز ورود به برنامه ، رمز دوم کارت ، رمز حساب و ... بر روي گوشي تلفن همراه خود اکيداً خودداري نماييد.
منوي اصلي برنامه  :
در منوي اصلي برنامه "خدمات حساب" ، " خدمات کارت" ، " خدمات چك" ،"ديگر خدمات "، "صندوق پيام‌"، "مديريت حساب" و "تنظيمات" مشاهده مي شوند که در ادامه به توضيح هر يک مي پردازيم.
 

 

 
 ImageHelp3.png
 
 
 

 

 

 خدمات حساب:
 مجموعه خدماتي است که بر روي حساب‌هاي ثبت شده در سيستم همراه بانک قابل استفاده مي‌باشند. اين خدمات عبارتند از"دريافت شماره مشتري"، "مانده حساب"، "صورت حساب"، "پرداخت اقساط تسهيلات درون بانكي و بين بانکي"،"انتقال به حساب خود"، " انتقال وجه به سايرحساب¬های سپهری"، "انتقال از حساب به كارت"،"انتقال وجه بين بانکي از طريق سامانه پايا"، "خريد شارژ سيم‌کارت" و "پرداخت قبض"

 

 

 
ImageHelp4.png 
 
 
 

 

 
دريافت شماره مشتري: با اين گزينه مشتريان بانک صادرات مي توانند شماره مشتري خود را دريافت نمايند. براي اين کار،‌ يکي از شماره حساب¬هاي خود و رمز حساب آن را در کادرهاي مربوطه درج و درخواست خود را ارسال نموده و سيستم با پيامي شماره مشتري مورد نظر را اعلام مي نمايد.
مانده حساب : با استفاده از اين سرويس، موجودي حساب مورد نظر به شما اعلام مي‌گردد. نحوه استفاده به اين صورت است که از کادر بالايي، شماره حساب مورد نظر انتخاب و در کادر پايين نيز رمز حساب درج مي‌گردد.
توجه : کادر شماره حساب، حساب پيش فرض شما را نمايش مي‌دهد. در صورتيکه بيش از يک حساب در سيستم همراه بانک ثبت نموده باشيد و مانده حساب ديگر خود را بخواهيد کافيست کادر شماره حساب را باز نموده و از ليست حساب‌هاي خود ، حساب مورد نظر را برگزينيد.
 

 

 
ImageHelp5.png 
 

 

 
 با ارسال پيام و در صورت صحيح بودن اطلاعات وارد شده پيامي حاوي موجودي حساب مورد نظر دريافت خواهيد نمود.
صورت حساب: با استفاده از اين سرويس، گردش حساب مورد نظر به همراه مانده حساب شما اعلام مي‌گردد. نحوه استفاده مشابه دريافت مانده حساب ‌مي باشد.
دريافت اطلاعات تسهيلات: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود اطلاعات مربوط به تسهيلات دريافتي خود از بانك صادرات را مشاهده نماييد. در اين گزينه نيز شماره تسهيلات مي تواند يکي از تسهيلات سپهري باشد كه قبلاً در بحش تنظيمات آن را تعريف كرده‌ايد و يا اينكه شماره تسهيلات را وارد نماييد.
 
ImageHelp6.png 
 پرداخت اقساط تسهيلات درون بانكي : با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود اقساط تسهيلات دريافتي خود از بانک‌ صادرات را پرداخت نماييد. در مرحله اول شماره تسهيلات، شماره حسابي كه بايد مبلغ تسهيلات از آن برداشت شود و رمز حساب را ارسال نموده  و در پاسخ نيز اطلاعات مربوط به تسهيلات را مشاهده نماييد كه در صورت تاييد، مبلغ تسهيلات و همچنين رمز حساب را وارد نموده و ارسال مي‌نماييد.
 
ImageHelp7.png 
 
 پرداخت اقساط تسهيلات بين بانکي: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود اقساط تسهيلات دريافتي خود از ساير بانک‌ها را پرداخت نماييد. درج شناسه شباي حساب مقصد الزامي مي باشد. شناسه شباي حساب مقصد را مي‌توانيد از بانک مقصد اخذ نماييد.
انتقال به حساب خود : با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود به حساب‌هاي سپهري خود انتقال وجه داشته باشيد. نحوه کاربرد اين قسمت مشابه گزينه هاي قبلي بوده و علاوه بر آن داراي کادرهاي حساب مقصد و مبلغ انتقال مي باشد. شايان ذکر است حساب مقصد مي تواند يکي از حساب‌هاي ثبت شده شما باشد که در اينصورت نيازي به درج مجدد شماره حساب نبوده و تنها کافيست از منوي باز شونده حساب مورد نظر را انتخاب نماييد و يا يکي از شماره حساب‌هاي شما باشد که آن را ثبت نکرده ايد که مي بايست شماره حساب را در کادر مربوطه درج نماييد.
ImageHelp8.png

 
 
 توجه : منظور از حساب‌هاي يک شخص، حساب‌هايي مي باشد که داراي تعريف مشتري يکسان هستند.
انتقال وجه به سايرحساب های سپهری : با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود به حساب سپهري اشخاص ديگر انتقال وجه داشته باشيد. اين سرويس دو مرحله‌اي مي باشد. در مرحله اول حساب مبدا ، رمز حساب ، حساب مقصد سپهري و مبلغ انتقال مشخص مي‌گردد در اين گزينه نيز حساب مقصد مي تواند يکي از حساب‌هاي سپهري باشد كه قبلاً در بحش تنظيمات آن را تعريف كرده باشيد. پس از آن، سيستم طي پاسخي مبني بر انجام مرحله اول انتقال وجه به همراه مبلغ و نام صاحب حساب مقصد از شما مي خواهد که جهت تکميل عمليات مجددا به گزينه انتقال به حساب ديگران مراجعه نماييد. با مراجعه مجدد به گزينه مذکور (مرحله دوم)، حساب مبدا و مقصد، مبلغ انتقال و نيز نام صاحب حساب مقصد به شما اعلام مي‌گردد که در صورت اطمينان از صحت اين موارد و تمايل به تکميل عمل انتقال وجه ، رمز حساب خود را مجدداً وارد نموده و درخواست خود را ارسال نماييد. در پاسخ ، سيستم با پيامي شماره حساب‌هاي مبدا و مقصد، تاريخ انتقال، مبلغ انتقال، شماره پيگيري و مانده حساب مبدا را به شما اعلام مي نمايد.
 

 

 
 ImageHelp9.png
 
 چنانچه پيش از تکميل عمل انتقال ( انجام مرحله دوم ) از انجام آن منصرف شده ايد، مي¬توانيد منوي بازگشت را انتخاب نماييد. با اين کار منوي انتقال وجه به حساب ديگران به حالت اوليه باز مي‌گردد.
انتقال از حساب به كارت: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود به كارت اشخاص ديگر در بانك صادرات انتقال وجه داشته باشيد. اين سرويس دو مرحله‌اي مي باشد. در مرحله اول حساب مبدا ، رمز حساب ، شماره كارت مقصد و مبلغ انتقال مشخص مي‌گردد در اين گزينه نيز كارت مقصد مي تواند يکي از كارت‌هايي باشد كه قبلاً در بخش تنظيمات آن را تعريف كرده‌ايد. پس از آن ، سيستم طي پاسخي مبني بر انجام مرحله اول انتقال وجه به همراه مبلغ و نام صاحب حساب مقصد از شما مي خواهد که جهت تکميل عمليات مجددا به گزينه انتقال از حساب به كارت مراجعه نماييد. با مراجعه مجدد به گزينه مذکور (مرحله دوم) ، حساب مبدا و كارت مقصد، مبلغ انتقال و نيز نام صاحب كارت مقصد به شما اعلام مي‌گردد که در صورت اطمينان از صحت اين موارد و تمايل به تکميل عمل انتقال وجه ، رمز حساب خود را مجدداً وارد نموده و درخواست خود را ارسال نماييد. در پاسخ ، سيستم با پيامي شماره حساب‌ مبدا و شماره كارت مقصد ، تاريخ انتقال ، مبلغ انتقال، شماره پيگيري و مانده حساب مبدا را به شما اعلام مي نمايد.
 
ImageHelp10.png 
 
 
 
 
 

پرداخت قبض: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود قبوض خدماتي ( آب ، برق ، گاز ، تلفن ثابت و همراه و ... ) داراي شناسه هاي قبض و پرداخت را پرداخت نماييد. اين سرويس دو مرحله‌اي مي باشد. در مرحله اول حسابي که مي خواهيد پرداخت از طريق آن صورت پذيرد را انتخاب و شناسه قبض و پرداخت را در کادر مرتبط درج نموده و درخواست را ارسال کنيد.
پس از آن ، سيستم طي پيامي انجام مرحله اول پرداخت قبض و نياز به مراجعه مجدد به گزينه مذکور جهت تکميل عمل پرداخت را اعلام مي‌نمايد. با مراجعه مجدد به گزينه پرداخت قبض (مرحله دوم) ، نوع و مبلغ قبض شناسايي شده قابل مشاهده مي باشد که در صورت صحت قبض و براي پرداخت نهايي رمز حساب را در کادر مربوط درج و درخواست را ارسال نماييد.

 

 

 
ImageHelp11.png 
 
 
 
 
 

 

 
در پاسخ، سيستم با پيامي نوع و مبلغ قبض پرداختي، تاريخ پرداخت و شماره پيگيري را به همراه شناسه قبض و پرداخت اعلام مي نمايد.
 
چنانچه پيش از تکميل پرداخت قبض ( انجام مرحله دوم ) از پرداخت آن منصرف شده ايد، مي توانيد منوي بازگشت را انتخاب نماييد. با اين کار منوي پرداخت قبض به حالت اوليه باز مي‌گردد.
خريد شارژ سيم کارت: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود براي سيم‌کارت اعتباري خود شارژ خريداري نماييد. براي اين کار به ترتيب نوع سيم‌کارت ، مبلغ شارژ ، شماره حسابي که وجه شارژ خريداري شده را از آن مي پردازيد و رمز حساب را در کادرهاي مربوطه درج و درخواست را ارسال نماييد و سيستم نيز طي پيامي نوع ، مبلغ ، شماره سريال و رمز شارژ خريداري شده را به همراه شماره پيگيري اعلام مي‌نمايد.
 
 ImageHelp12.png
 با درج رمز شارژ اعلام شده در گوشي تلفن همراه مطابق با دستورالعمل شارژ اپراتور مربوطه ، سيم‌کارت شما شارژ مي‌گردد. چنانچه با انجام اين موارد سيم‌کارت شارژ نگرديد ، با مرکز امداد مشتريان اپراتور سيم‌کارت خود تماس حاصل فرماييد ( 09990 براي سيم‌کارت‌هاي اعتباري همراه اول و 700 يا 09377000000 براي سيم‌کارت‌هاي اعتباري ايرانسل ).
 
خدمات کارت:
مجموعه خدماتي است که با استفاده از شماره کارت‌ قابل استفاده مي باشند. اين خدمات عبارتند از"انتقال وجه کارت به كارت "، "مانده کارت"،  "گردش کارت" ، "پرداخت قبض" ، "خريد شارژ سيم کارت"، "شارژ مستقيم سيم کارت" ،"اعلام مفقودي کارت" و "ليست حساب‌هاي متصل به كارت".
 
ImageHelp13.png 
 
 
 
شايان ذكر است در سرويس‌هاي اين بخش مي‌توانيد يكي از كارتهايي را كه قبلاً در بخش تنظيمات تعريف كرده‌ايد انتخاب ‌نماييد و يا در كادر دوم شماره كارت را درج ‌نماييد .
انتقال وجه کارت به كارت: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود از کارت خود در بانک صادرات به كارت اشخاص ديگر در ساير بانك¬هاي عضو شبکه شتاب انتقال وجه داشته باشيد. اين سرويس دو مرحله‌اي مي باشد. در مرحله اول شماره کارت مبدا، شماره كارت مقصد و مبلغ انتقال مشخص مي‌گردد. پس از آن، سيستم طي پاسخي مبني بر انجام مرحله اول انتقال وجه به همراه مبلغ و نام صاحب حساب مقصد از شما مي خواهد که در صورت اطمينان از صحت اين موارد و تمايل به تکميل عمل انتقال وجه، رمز دوم کارت، cvv2 و تاريخ انقضا کارت را وارد نموده و درخواست خود را ارسال نماييد. در پاسخ، سيستم با پيامي شماره کارت مبدا ، شماره كارت مقصد، تاريخ انتقال، مبلغ انتقال، شماره پيگيري و مانده کارت مبدا را به شما اعلام مي نمايد.
مانده کارت: با استفاده از اين سرويس ، مانده کارت شتابي مورد نظرتان به شما اعلام مي‌گردد. بدين منظور ابتدا شماره کارت و در کادر پايين رمز دوم کارت را درج و سپس درخواست خود را ارسال نماييد.
گردش کارت: با استفاده از اين سرويس ، سه گردش آخر كارت مورد نظرتان به شما اعلام مي‌گردد. بدين منظور ابتدا شماره کارت و در کادر پايين رمز دوم کارت را درج و سپس درخواست خود را ارسال نماييد.
پرداخت قبض: اين سرويس مشابه سرويس پرداخت قبض از طريق حساب مي باشد با اين تفاوت که به جاي انتخاب حساب ، شماره کارت و به جاي رمز حساب ، رمز دوم کارت در کادرهاي مربوطه درج مي‌گردد. وجه قبض از حساب پيش فرض متصل به کارت کسر شده و قبض پرداخت مي‌گردد.
توجه : سرويس پرداخت قبض از طريق کارت نيز مانند سرويس پرداخت قبض از طريق حساب ، دو مرحله‌اي مي‌باشد و پس از انجام مرحله اول و جهت تکميل پرداخت بايد مجددا به همان گزينه مراجعه شود.
خريد شارژ سيم کارت: اين سرويس مشابه سرويس خريد شارژ  از طريق حساب مي باشد با اين تفاوت که به جاي انتخاب حساب ، شماره کارت و به جاي رمز حساب ، رمز دوم کارت در کادرهاي مربوطه درج مي‌گردد. وجه شارژ خريداري شده از حساب پيش فرض متصل به کارت کسر مي‌گردد.
شارژ مستقيم سيم کارت: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود سيم‌کارت اعتباري مورد نظرتان را بدون دريافت رمز شارژ به صورت مستقيم  شارژ نماييد.
اعلام مفقودي کارت : در صورت مفقود شدن و يا به سرقت رفتن کارت سپهر خود مي توانيد با استفاده از اين گزينه کارت خود را مسدود نماييد.
ليست حساب‌هاي متصل به كارت : با استفاده از اين سرويس ، قادر خواهيد بود ليست حسابهاي متصل به كارت بانك صادرات را دريافت نماييد .
 
خدمات چك:
 مجموعه خدماتي است که بر روي چك‌هاي بانک صادرات قابل استفاده مي باشند. اين خدمات عبارتند از "استعلام چك"، "تعيين مبلغ چك"، "انتقال اطلاعات چک به سيم کارت فعلي" و "ثبت تاريخ موثر چک"
 

 

 
ImageHelp14.png 
 
 
استعلام چک: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود از آخرين وضعيت چک صادره خود مطلع شويد. نحوه کاربرد اين گزينه نيز مانند گزينه هاي قبلي بوده و تنها تفاوت آن کادر شماره چک مي‌باشد که در آن شماره سريال چک مورد نظر بطور کامل و بدون در نظر گرفتن علامت / درج مي‌گردد. بعنوان نمونه سريال چک به شماره 574634/292 بصورت 0292574634 درج مي شود. (شماره چک حتما مي بايست 10 رقم باشد و در صورت کم بودن ارقام شماره چک به سمت چپ آن عدد صفر اضافه نماييد).
تعيين مبلغ چک: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود نسبت به تعيين و ثبت مبلغ چک صادره خود اقدام نماييد. نحوه کاربرد اين گزينه مانند استعلام چک مي‌باشد. شايان ذکر است مغايرت مبلغ تعيين شده با استفاده از اين سرويس و مبلغ مندرج در چک سبب دقت مضاعف کاربر شعبه مي شود که در صورت صحت و مخدوش نبودن مندرجات چک، کاربر شعبه قادر به پاس نمودن آن خواهد بود.
انتقال اطلاعات چک به سيم کارت فعلي: در صورتي که شماره سيم کارت خود را تغيير داده باشيد با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود اطلاعات ثبت شده سررسيد چک را به سيم کارت جديد منتقل نماييد.
ثبت تاريخ موثر چک: با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود تاريخ سررسيد چک خود را در سيستم ثبت نماييد که در نتيجه آن دو روز قبل از تاريخ سررسيد چک پيامي در اين خصوص براي شما ارسال مي گردد.

ديگر خدمات:
 شامل خدمات "دريافت اطلاعات سه شارژ آخر"، " شارژهاي خريداري شده در يک تاريخ خاص"، "نرخ ارز"، "بررسي نسخه"، "محاسبه شبا"  و " دريافت آخرين پاسخ" مي باشد.
 ImageHelp15.png
 
 
 
اطلاعات سه شارژ آخر : چنانچه وجه شارژ خريداري شده از حساب شما کسر گردد ولي پيام حاوي رمز شارژ را دريافت ننماييد و يا رمز خود را فراموش نماييد ، با استفاده از اين گزينه مي توانيد رمز سه شارژ آخر خريداري شده از طريق سيم کارت فعلي خود را دريافت نماييد.
شارژهاي خريداري شده در يک تاريخ خاص: با استفاده از اين گزينه مي توانيد رمز شارژهاي خريداري شده از طريق سيم کارت فعلي در يک تاريخ خاص را دريافت نماييد.
نرخ ارز : با استفاده از اين سرويس قادر خواهيد بود از نرخ ارز ساير کشورها اطلاع پيدا نماييد. براي اين منظور مي توانيد کد ارز مورد نظر را در کادر مربوطه درج و درخواست خود را ارسال نماييد.
بررسي نسخه : با استفاده از اين گزينه مي توانيد بروز بودن نسخه همراه بانک مورد استفاده خود را بررسي نموده و در صورتيکه نسخه شما آخرين نسخه انتشار يافته نباشد ، مي توانيد با مراجعه به وب سايت اينترنتي بانک صادرات ايران نسبت به دريافت نسخه جديد اقدام نماييد.
دريافت آخرين پاسخ : با استفاده از اين گزينه مي توانيد آخرين پيامي را كه سيستم همراه بانك براي شما ارسال نموده است مجدداً دريافت نماييد .
صندوق پيام‌ها:
 فضايي است که پاسخ درخواست‌هاي ارسالي شما در آن قرار مي‌گيرند (رجوع به شکل شماره 6). در اين قسمت شما مي توانيد متن پيام‌ها را ملاحظه نموده و در صورت تمايل نسبت به حذف هر يک از آنها اقدام نماييد. چنانچه بخواهيد تمامي پيام‌هاي موجود در صندوق پيام‌ها را بصورت يکجا حذف کنيد ، مي توانيد از گزينه "خالي کردن صندوق پيام‌ها" موجود در منوي "تنظيمات" استفاده نماييد.
مديريت حساب:
‌ مجموعه ابزاري است که از طريق آنها مي توان بر روي حساب‌هاي خود مديريت نمود و شامل گزينه هاي " ليست حساب‌ها"، "انتقال حساب‌ها به سيم کارت فعلي" ، "دريافت رمز حساب" و "تغيير رمز حساب" مي باشد.
حساب‌ها مجموعه ابزاري است که از طريق آنها مي توان بر روي حساب‌هاي خود مديريت نموده و شامل گزينه هاي "بروز رساني اطلاعات حساب‌ها"، "دريافت رمز حساب"، "انتقال حساب‌ها به سيم کارت فعلي"،  "محاسبه شبا"،  "تغيير رمز حساب" و "ليست حساب ها" مي باشد.
ليست حساب ها شامل گزينه هاي"اضافه کردن حساب"، "حذف حساب" و "تعيين حساب پيش فرض" مي باشد.
 
ImageHelp16.png 
 
 
 
بروز رساني اطلاعات حساب : به منظور بروز رساني اطلاعات حساب‌هاي خود بر روي گوشي تلفن همراه اين گزينه را انتخاب نماييد. بيشترين کاربرد اين گزينه در زمان نصب مجدد و يا نصب نسخه جديد نرم افزار مي‌باشد.
"دريافت رمز حساب" : با اين گزينه دارندگان سپهر کارت صادرات مي توانند رمز هر يک از حساب‌هاي متصل به کارت خود را دريافت نمايند. براي اين کار ،‌ شماره حساب مورد نظر ، شماره کارت سپهر و رمز دوم آن را در کادرهاي مربوطه درج و درخواست خود را ارسال فرماييد.
انتقال حساب‌ها به سيم‌کارت فعلي : درصورتيکه مايل باشيد اطلاعات حساب‌هاي ثبت شده خود را به سيم‌کارت ديگري انتقال دهيد بايد ابتدا براي فعال نمودن سرويس‌هاي مالي بر روي سيم‌کارت جديد به يکي از شعب بانک مراجعه و درخواست خود را ارائه نماييد (تکميل فرم براي شماره جديد). سپس سيم‌کارت جديد را در گوشي قرار داده و گزينه "بازگشت به تنظيمات اوليه" را از منوي "تنظيمات" انتخاب نماييد. پس از آن با استفاده از گزينه "انتقال حسابها به سيم‌کارت فعلي" حساب‌هاي خود را به سيم‌کارت جديد منتقل نماييد.
"محاسبه شبا": با استفاده از اين گزينه مي توانيد شناسه شباي حساب سپهري مورد نظر خود را بدست آوريد. شايان ذکر مي باشد اين گزينه تنها مختص ارائه شناسه شبا به حساب‌هاي بانک صادرات بوده و جهت دريافت شناسه شباي حسابي متعلق به ساير بانک‌ها مي‌بايست به يکي از درگاه هاي بانک مربوطه مراجعه نماييد.
"تغيير رمز حساب": با استفاده از اين گزينه مي توانيد رمز حساب خود را تغيير داده و رمز حساب دلخواه خود را در سيستم تعريف نماييد. براي اين کار ، حساب مورد نظر خود را از کادر بالا انتخاب نموده و رمز حساب قبلي آن و نيز رمز جديد و تکرار آن را در کادرهاي مربوطه درج و درخواست خود را ارسال نماييد.
ثبت حساب : به منظور ثبت حساب خود اين گزينه را انتخاب نماييد. بخش بالايي محل وارد کردن شماره حساب (که 13 رقمي مي‌باشد) و کادر پايين نيز محل درج رمز حساب مي‌باشد. با ارسال پيام و در صورت صحيح بودن اطلاعات وارد شده پيامي حاوي موفقيت آميز بودن ثبت نام دريافت خواهيد کرد.
حذف حساب: به منظور حذف هر يک از حساب‌هاي خود از سيستم کافيست با ورود به منوي ليست حساب-ها، از ليست حساب‌هاي خود، حساب مورد نظر را برگزيده و درخواست خود را ارسال نماييد.
"تعيين حساب پيش فرض": با ورود به اين منو شماره حساب پيش فرض فعلي نمايش داده مي‌شود. حساب پيش فرض حسابي است که در کادر شماره حساب تمامي سرويس‌هاي سيستم ، بدون نياز به انتخاب ، در دسترس مي باشد. به منظور تغيير حساب پيش فرض کافيست کادر ليست حساب¬ها را باز نموده، از ليست حساب‌هاي خود، حساب مورد نظر را برگزيده و درخواست خود را ارسال نماييد.
 
تنظيمات:
 شامل گزينه هاي "تغيير زبان"، "انتخاب نوع ارتباط"، " تنظيمات حالت پيش فرض"، "پاک کردن صندوق پيام‌ها"، "تم "، "تغيير رمز نرم¬افزار" ، "شماره¬هاي پرکاربرد" و "تنظيم زنگ پيام"مي باشد.
ImageHelp17.png 
 
 
"تغيير زبان" : اين گزينه پيش از اين و در قسمت مراحل نصب ، فعال سازي و استفاده از سيستم همراه بانک صادرات توضيح داده شده است.
" انتخاب نوع ارتباط": با استفاده از اين گزينه قادر خواهيد نوع ارتباط برنامه را به اينترنت يا پيامک تغيير دهيد. شايان ذکر است به منظور استفاده از سرويس هاي بين بانکي و همچنين استفاده از کارت بانک هاي عضو شبکه شتاب مي بايست نوع ارتباط اينترنت باشد.
" تنظيمات حالت پيش فرض" : با استفاده از اين گزينه اطلاعات حساب‌ها و سرويس‌هاي ثبت نامي و همچنين کليه پيام‌هاي دريافتي موجود در صندوق پيام‌ها از گوشي شما حذف مي‌گردند. بيشترين کاربرد اين گزينه در زمان تعويض سيم‌کارت مي باشد.
"پاک کردن صندوق پيام‌ها" : با استفاده از اين گزينه مي توانيد کليه پيام‌هاي موجود در صندوق پيام‌هاي خود را بصورت يکجا حذف نماييد.
"تم" : با استفاده از اين گزينه قادر خواهيد بود تنظيمات مربوط به برنامه را به دلخواه خوي تغييير دهيد.
"تغيير رمز نرم افزار": با استفاده از اين گزينه مي‌توانيد رمز ورود به برنامه را تغيير دهيد .
توجه : بطور متناوب نسبت به تغيير رمز عبور برنامه اقدام نموده و بدينوسيله امکان افشاء آن و سو استفاده احتمالي را به حداقل برسانيد.
" شماره هاي پركاربرد" : با استفاده از اين گزينه  مي‌توانيد شماره حساب، کارت،تسهيلات، شبا، وقبض ‌هايي را كه استفاده زيادي از آنها داريد براي يك بار تعريف نموده و در سرويس‌هايي كه نياز به اين اطلاعات دارند از آنها استفاده نماييد .
 
آخرين منوي اصلي برنامه منوي "خروج" مي باشد که با انتخاب آن اجراي برنامه خاتمه مي يابد.
خواهشمند است هرگونه پيشنهاد و انتقاد خود را در زمينه سيستم همراه بانک صادرات ، به آدرس پست الکترونيک mobile@bsi.ir ارسال نماييد.
 
همراه بانک صادرات