آشنایی با قانون جدید چک

چک به عنوان اصلی ترین ابزار معامله و وسیله پرداخت، نقش پررنگی را در مبادلات تجاری فعالان اقتصادی کشور دارد و پرکاربردترین ابزار تجاری در مراودات مالی جامعه است. کارآمدسازی چک و افزایش قابلیت­های این ابزار می تواند ضمن بهبود فضای کلی کسب و کار، مزایایی همچون کاهش ریسک معاملات و کاهش ناامنی در فضای تجاری کشور را به همراه داشته باشد؛ بر این اساس از سال ١٣٩٧ اصلاحیه قانون چک به نظام بانکی کشور ابلاغ و از ابتدای سال ١٤٠٠ اجرا خواهد شد.

با این نگاه و با توجه به دامنه کاربرد چک و اثرات آن در مبادلات اقتصادی، بانک صادرات ایران به منظور تنویر افکار عمومی و گسترش فرهنگ همگام سازی برای اجرای این طرح و همچنین توسعه آگاهی و آموزش­های لازم، صفحه ویژه­‌ای را به این منظور اختصاص داده است.

هموطنان گرامی می توانند برای آشنایی بیشتر با فرایندهای مربوط به صدور، ثبت، انتقال چک، الزامات و محدودیت های مربوطه به منوهای زیر مراجعه و یا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با تماس با سامانه پاسخگوی صدای سپهر (شماره تلفن ٠٩٦٠٢) و یا مراجعه به شعب این بانک در سراسر کشور، از ابعاد قانون جدید، اطلاع حاصل نمایند.  مشتریان ارجمند بانک صادرات ایران برای آشنایی بیشتر و مطالعه راهنمای قانون جدید چک لطفا اینجا را کلیک کنید.